יום שלישי, 13 במרץ 2018

נוודי הצוללות - אלון אלטרס

החיפוש אחרי פושע נאצי זקן מביא לתעלומה גדולה הרבה יותר. מי קונה ממנו כתבי יד נדירים שיכולים להוביל לאטלנטיס האבודה וכיצד מחנות קיץ לסטודנטים בארכיאולוגיה קשורים אחד בשני? הספר הראשון בטרילוגיית מתח שמשלבת בתוכה היסטוריה עם טכנולוגיה, מתח עם רומן


נוודי הצוללות - אלון אלטרס
ז'אנר - ספרות מקור, דרמה, מתח
317 עמ', הוצאת כנרת זמורה ביתןאחרי שהסתיימה מלחמת העולם השנייה נאצים רבים הצליחו לברוח למקומות שונים בעולם. חלקם הגיעו לדרום אמריקה (כמו אייכמן שנתפס בארגנטינה), חלקם הגיעו לידי האמריקאים ובתמורה לחופש שיתפו אותם במחקרים המתקדמים שעשו הנאצים בתחומים שונים, וחלקם נעלמו ברחבי העולם.

נוודי הצוללות - הכינוי בספר לפושעים הנאצים, שחצי עולם חיפש אחריהם בשנים שלאחר המלחמה. נאצים שנעלמו מאירופה כמו צוללת באה והעבירה אותם את האוקיינוס, עד שהגיעו למקום שבו יוכלו לחיות כאילו לא עשו כלום.

בנוסף לנאצים המזדקנים קיימים לצערינו בכל העולם אנשים צעירים שהולכים אחרי האידיאולוגיה הנאצית ומאמינים שהם שייכים לגזע העליון. אחד המיתוסים שלהם מדבר על כך שהם מצאצאי האנשים שחיו באטלנטיס.

סגן אלוף עמי נדיבי עזב את חיל הים לאחר שירות של 25 שנה בהתחיל בשייטת 7 והמשיך עד לפיקוד על צוללת מהמתקדמות ביותר בחיל. עמי מחליט "לא להחליט" מה הוא רוצה לעשות באזרחות ומנצל את הזמן הפנוי לבילוי ולהכרות מחודשת עם בתו בת השש עשרה. בתור לוחם בצוללות הוא נעדר כמעט מכל ארוע חשוב בחיי בתו ומחליט לשנות את חייו. הוא מסרב לכל הצעות העבודה המפתות שהוא מקבל, הצעות שירחיקו אותו שוב מהארץ ומבתו.

להצעה אחת הוא לא יכול לסרב. איש מוסד לשעבר שהוא גם חבר ילדות של אביו פונה אליו לעזרה במציאת פושע נאצי ובניסיון להבין מה הוא וההולכים אחריו מנסים לעשות.

עמי מגלה שהזקן מוכר כתבי יד נדירים ומפות שאמורות להוביל לאטלנטיס האבודה. מטובה קטנה שהחליט שהוא עושה לחבר של אביו, עמי מנסה לפצח תעלומה גדולה הרבה יותר. יחד עמו נמצאת בתמונה קטרין - שוויצרית שעובדת בבית מכירות פומבי בוינה ובזכותה הגיעו למידע החדש אודות הפושע הנאצי וחבורתו.

יחד הם מנסים להבין מה מתכנן או נאצי זקן והאם הוא בכלל המפעיל או שקיימת רשת נאצית חדשה שהעולם עוד לא מודע אליה?

זה הספר הראשון בטרילוגיה מתח ואני אישית כבר ממש מחכה לקרוא את ההמשך


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

נוודי הצוללות - אלון אלטרס

החיפוש אחרי פושע נאצי זקן מביא לתעלומה גדולה הרבה יותר. מי קונה ממנו כתבי יד נדירים שיכולים להוביל לאטלנטיס האבודה וכיצד מחנות קיץ לסטודנט...